Rozważne decyzje o zakupie mieszkania

Decyzja o wyborze odpowiedniego mieszkania powinna być wielokrotnie przemyślana. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeżeli więcej jest za, wtedy musimy się jeszcze zastanowić, aby dogłębniej rozwiązać tą kwestię. Zaś jeśli więcej argumentów jest przeciw, wtedy nie wybierajmy danej oferty, ponieważ przewaga negatywnych argumentów może mieć kluczowe znaczenie w przyszłości. Żadnej decyzji nie możemy podejmować pochopnie.

Na przykład wyznacznikiem do wyboru mieszkania, nie może być fakt, że naszym sąsiadem będzie dobry znajomy. To raczej nie powinno mieć żadnego wpływu na wybór odpowiedniego dla nas mieszkania. Przede wszystkim powinniśmy się kierować własnymi potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Nie możemy przecież wybrać oferty, na którą zwyczajnie nas nie stać albo żeby nas było na nią stać, musielibyśmy zaciągnąć ogromny kredyt. Ponadto nie powinniśmy też wybierać nieruchomości, która może się dla nas okazać trudna w utrzymaniu. Pierwsza lepsza oferta na pewno nie będzie dobrym wyborem.

Nie możemy także kierować się samymi zdjęciami, które ktoś umieścił w Internecie, ponieważ prawda może znacznie się różnic od tego, co jest pokazane w Sieci. Dlatego też jeżeli jakaś oferta nas zainteresuje powinniśmy się skontaktować z właścicielem danej nieruchomości lub osobą odpowiedzialną za transakcję jej sprzedaży.

Chodzi tutaj o to, aby umówić się na spotkanie i obejrzenie mieszkania. Dopiero wtedy możemy wyciągać pierwsze wnioski na temat danego lokalu. Jeżeli mieszkanie zrobiło na nas dobre wrażenie, to połowa sukcesu. Wtedy naprawdę możemy się zainteresować daną nieruchomością i skierować swoje działania ku dopełnieniu formalności związanych z zakupem.

Zaś wybranie pierwszej lepszej oferty, na podstawie na przykład zdjęć dostępnych w Internecie lub poprzez polecenie nam mieszkania przez znajomego, raczej nie dokonamy udanej transakcji. Owszem, może nam się to udać, lecz graniczy to przecież z cudem. Nawet jeżeli transakcja na początku będzie nam się wydawała udana, później może wyjść na jaw cała prawda. Szczególnie jeżeli po jakimś czasie dowiemy się o wiele lepszej ofercie.

Dodaj swój komentarz