Poszukiwanie mieszkana na rynku wtórnym

Pierwszym krokiem w drodze do zakupu mieszkania z rynku wtórnego jest rozglądnięcie się z interesującą nas nieruchomością. Możemy tego dokonać dzięki własnym działaniom lub zlecić wszystko agencji. Udając się do agencji nieruchomości prawdopodobnie znajdziemy nasz upragniony lokal o wiele szybciej. Agencja wie jak szukać mieszkania dla nas, ponieważ zgłaszając się do niej, udostępniamy jej nasze zainteresowania względem poszukiwanej przez nas nieruchomości.

Po prostu mówimy mniej więcej jakie mieszkanie chcielibyśmy kupić (wygląd, położenie w budynku, lokalizacja w mieście, ilość pokoi, cena itd.). Oczywiście działając na własną rękę, możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ nie trzeba wtedy płacić prowizji agencji nieruchomości, która często nie jest małą kwotą.

Jednakże współpraca z agencją często jest dla nas bardzie opłacalna, ponieważ takie firmy mają doświadczenie w tego typu transakcjach, dlatego sprawią, że proces kupna mieszkania zostanie przeprowadzony w profesjonalny sposób. Agencja jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym. Współpracując z takim pośrednikiem uniknąć w ten sposób możemy prawdopodobieństwa, że zostaniemy w jakiś sposób oszukani. Oczywiście nie zawsze koszty prowizji dla agencji nieruchomości ponosi osoba, która chce kupić mieszkanie. Obecnie spotyka się dużo ofert, w których to prowizję agencji opłaca ten, kto sprzedaje nieruchomość.

Zależy na czym dokładnie nam zależy. Z oferty agencji nieruchomości możemy skorzystać na przykład, kiedy nie mamy czasu, aby szukać mieszkania w pojedynkę. Wtedy pomoc pośrednika może okazać się niezbędna. Co ma jednak zrobić człowiek, który nie chce pośrednictwa agencji?

W Internecie istnieje wiele serwisów i portali, oferujących różnego rodzaju ogłoszenia nieruchomości. Możemy zatem dać ogłoszenie, że chcielibyśmy kupić mieszkanie i podać pożądaną przez nas specyfikacje nieruchomości. Często nawet nie musimy ogłaszać oferty kupna, ponieważ wystarczy przeszukać dostępne w Internecie ogłoszenia.

Dodaj swój komentarz