Pozwolenie na budowę

Obecnie coraz rzadziej zdarza się, że deweloper buduje mieszkania i potem dopiero klienci przychodzą z ofertą kupna. Zazwyczaj jest tak, że większość mieszkań jest wykupywana już na samym początku, dopiero w fazie projektu. Zwłaszcza jeśli chodzi o naprawdę dobre mieszkania, ładne, dobrze ulokowane. Najczęściej sprzedają się te mieszkania, które są atrakcyjne cenowo dla klienta. I dlatego właśnie, że obecna sytuacja deweloperska wygląda tak, a nie inaczej, sprawia że należy uważać na kupowanie mieszkań w ciemno. Przede wszystkim należy sprawdzić jaka to firma dokładnie chce sprzedać nam mieszkanie.

Ważne jest, żeby sprawdzić, czy to w ogóle jest firma, a nie jakiś oszust. Jeżeli będziemy postępować w sposób ostrożny, to nie doprowadzimy do sytuacji kupna mieszkania, które nigdy nie powstanie. Ponadto należy sprawdzić, czy firma posiada pozwolenie na budowę mieszkania na danym terenie, gdzie ma się znajdować nasz lokal mieszkalny. Jeżeli firma takowego zezwolenia nie ma, to nie możemy się na nic zgodzić. Przede wszystkim niczego nie podpisujmy w ciemno, zanim nie poznamy dokładnych warunków. Na początek poczekajmy aż firma będzie dysponować pozwoleniem na budowę. Jeżeli jednak firma takie pozwolenie posiada to sprawa jest prostsza. Świadczy to o tym, że mamy do czynienia raczej z poważnym przedsiębiorstwem.

To jednak nie powinno wyłączyć w nas ostrożności. Pozwolenie na budowę należy porównać z planami, jakie ma dana firma w stosunku do rzeczywistej budowy naszej nieruchomości. Takie zachowanie będzie z naszej strony nienaganne, ponieważ w planach deweloper może mieć dużo rzeczy, ale najważniejsze jest to, co zostało zawarte w pozwoleniu. Dlatego musimy właśnie postępować tak, abyśmy wiedzieli o wszystkich formalnościach. Nigdy nie możemy wpłacić pieniędzy, póki nie poznamy wszystkich szczegółów na temat budowy i firmy deweloperskiej, która ma się zająć tą budową.

Pieniądze za nieruchomość możemy wpłacić dopiero, kiedy znamy wszystkie oficjalne szczegóły, które pozwolą nam, aby dokonana przez nas transakcja była bezpieczna.

Dodaj swój komentarz