Podpisanie umowy z deweloperem

Ostatnim krokiem ku zdobyciu upragnionego mieszkanie jest podpisanie umowy. Umowę oczywiście podpisujemy w oficjalny sposób podczas wizyty u notariusza. W inny sposób nie można tego dokonać, ponieważ wszystko musi się odbyć w sposób oficjalny i w pełni zgodny z prawem. Po podpisaniu takiej umowy należy odebrać akt notarialny, który świadczy o własności nieruchomości. Taki akt notarialny mówi o tym, że to właśnie my jesteśmy właścicielami mieszkania.

Dokument ten upoważnia tylko nas do własności lokalu. Po odbiorze aktu od notariusza trzeba jeszcze uiścić ewentualne opłaty (często chodzi tutaj o proste opłaty manipulacyjne). Później możemy już odebrać klucze do mieszkania lub udać się na plac budowy. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie znajduje się nasza nieruchomość. Na rynku pierwotnym można kupić wybudowane już mieszkanie, a można też kupić nieruchomość, której budowa może się dopiero rozpocząć. Jeżeli nasz lokal nie został jeszcze wybudowany, musimy często odwiedzać teren budowy, aby upewniać się, że cała budowa odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonymi planami i projektami. Jeśli zaś kupiliśmy mieszkanie, którego budowa została już ukończona, to nie mamy już żadnych problemów ani obowiązków. Wtedy nie zostaje nam nic innego, jak po prostu wprowadzać się do swojego lokalu. Oczywiście pozostaje nam jeszcze kwestia odpowiedniego urządzania mieszkania i jego aranżacji, ale to już jest osobna kwestia, o wiele przyjemniejsza niż cały proces kupna nieruchomości.

Poznanie wszystkich tych kroków pozwoli ci na dokonanie bezpiecznej transakcji kupna mieszkania. Ba, po przeczytaniu wszystkich kroków możesz nawet uznawać się za fachowca, jeśli chodzi o długi proces kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Nie jest to proces łatwy, jednak zapamiętanie kilku dobrych rad, sprawi że będziemy posiadali więcej informacji, które możemy zamienić na doświadczenie. Będziemy wiedzieli co musimy zrobić, a czego należy się wystrzegać.

W kwestii kupna mieszkania jest wiele rzeczy, które trzeba zrobić oraz dużo tych, których trzeba unikać. Dlatego całą wiedzę najlepiej zdobywać odpowiednio krok po kroku.

Dodaj swój komentarz