Negocjacje z deweloperem

Współpraca z odpowiednim deweloperem jest kluczowa dla całego procesu kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Deweloper posiada odpowiednią wiedzę, aby nam doradzić w wielu kwestiach oraz żeby zająć się bardziej formalnymi sprawami związanymi z transakcją kupna mieszkania. Firma deweloperska jest niezwykle ważną instytucją w procesie kupna mieszkania z rynku pierwotnego.

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, przy współpracy z firmą deweloperską, warto spróbować negocjacji, które mogą przynieść nam korzyści. Niczym tutaj nie ryzykujemy, a możemy zaoszczędzić w ten sposób nieco pieniędzy, które później możemy przeznaczyć na przykład na urządzenie nowo zakupionego mieszkania. Kiedy będziemy dobrze negocjować, deweloper może nas wspomóc i da nam jakiś rabat. Ustalić można taką cenę transakcji, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron w tym interesie. Jednakże negocjacje z firmą deweloperską są o wiele trudniejsze niż w przypadku prywatnych osób i mieszkań z rynku wtórnego. Osoby fizyczne o wiele częściej są w stanie pójść nam na rękę niż firmy. Deweloper liczy przede wszystkim na dobry zarobek. Jednak jeżeli będziemy dobrze negocjować to możemy liczyć na jakiś rabat od firmy deweloperskiej. Nieraz bywa tak, że zamiast zniżki ceny mieszkania, firma deweloperska daje nam gratis na przykład miejsce w podziemnym garażu, co wcale nie jest tanie. Dlatego w ten sposób można sporo zaoszczędzić, a nawet wręcz zyskać.

Jak jednak negocjować z deweloperem, aby osiągnąć pożądany skutek? Musimy być pewni swego, jednakże bez przesady. Nie możemy od razu z góry narzucać swoich warunków. Negocjacje polegają do szukania konsensusu, sytuacji, w której obie strony będą zadowolone. Jeżeli przedstawimy odpowiednio deweloperowi sytuację i proponowane warunki, może on je przyjąć. Duże znaczenie w tej kwestii ma odpowiednie podejście i argumenty. Dewelopera trzeba potrafić przekonać do proponowanych przez siebie warunków. Co oczywiście nie jest sprawą łatwą i mało kto, potrafiłby to zrobić. Ale zawsze warto spróbować.

Dodaj swój komentarz